K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Zobrazit podrobnosti PS: Tyto cookies nelze jíst.

Opravdu chcete nahlásit tento komentář?

ano ne

Komentář byl nahlášen.

Připojit se

Kdo je vytvořil?

Komiksy Cyanide And Happiness má v prvopočátcích na svědomí jeden autor. Kris Wilson ve svých šestnácti letech navrh a nakreslil první díly, publikoval je ale spíše soukromě na svém Facebookovém profilu, než aby je dával na odiv celému světu - byly tehdy víceméně neznámé a nutno dodat - nepůsobily ani moc profesionálně. Tento amaterský počin později Kris uveřejnil na stránce Sticksuicide.com, kde začala nová kapitola příběhu zvaného Cyanide And Happiness.
 


Autoři komiksů Cyanide And Happiness, Kris Wilson na fotce s kloboukem


Sticksuicide.com byla tehdy předchůdcem dnešního webu Explosm.net, stránka se úzce zaměřovala na jednoduché obrázkové a animované komiksy, včetně primitivních her, které měly vždy jedno společné - zaobíraly se násilnou smrtí, potažmo smrtí spojenou s AIDS. Stránku ale nezaložil Kris Wilson, ten zde pouze publikoval první epizody. Na svědomí ji má DenBleyker, a to společně s Matt Melvinem a Dave McElfatrickem.

VÍTE, ŽE...

Tu a tam dají autoři možnost vytvořit komiks i fanouškům? Takže ne vždy přináší nové díly jádro autorů, i čtenáři přispívají do vínku nových epizod.

Všem těmto zmíněným se zalíbil formát komiksů, které dosud přinášel Kris v pravidelných intervaleh, a proto mu nabídli úzkou spolupráci. Sami chtěli web rozšířit do více úrovní, respektive v komiksech nechtěli vyobrazovat jenom smrt, a proto odbočili od původního konceptu a začali tvořit další různorodé scénky, tentokrát už v barvách Cyanide And Happiness.

Co se týče názvu Cyanide And Happiness (v překladu de facto jako Kyanid a Štěstí), ani ten nevznikl ze dne na den. Vlastně se poprvé objevil až ve 121 díle s cukrovou vatou, která měla být vyrobena právě z "Cyanide And Happiness", respektive z kyanidu a štěstí. A tak nějak se stalo, že přezdívka vyzrála ve jméno, kterým se dnešní komiksy hrdě honosí.

Na závěr se hodí dodat, že Kris Wilson pochází z Velké Británie, DenBleyker z Texasu v USA, Melvin ze San Diega v USA a McElfatrick z Irska. A ačkoliv jsou od sebe navzájem tísice mil, alespoň jednou ročně se autoři schází, přičemž zbylá komunikace probíhá pomocí internetu.